Yüz Bakımı

Yüz Bakımı

Etiketler : 

Kategori :Bakım Çeşitleri

Profesyonel Erkek Ağda Salonu

portfolio-2-yuz-bakimi

YÜZ BAKIMI

HydraFacial Nedir?

HydraFacial; Boyun, yüz ve dekolte ilk başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini zamanla kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş ve yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı bir medikal bakım işlemidir.

İlk kural cildinizi temiz ve her daim nemli tutmanız. Bunun için fazla kurutmayan, yumuşatıcılı bir sabun ile iyi bir nemlendirici yeterli. Cildinizi düzenli olarak temizleyip nemlendirdikten sonra  doğal maskelerle kırışıklıkların görünümünü azaltabilir, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelleyebilir, böylelikle cildinizin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Hem cildi besleyen hem de yüzeyinin daha pürüzsüz görünmesini sağlayan yoğurt maskesi uygulaması en kolay olan maskeler arasında yer alıyor.

Bu uygulama kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlıdır. Özel bir vakumlama sistemiyle cilt temizleniyor. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü daha yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yedirilerek işleme devam ediliyor. Mavi ve kırmızı led sistemleri ciltteki probleme yönelik olarak uygulanıyor. Hiçbir morluk, ödem ve kızarıklık olmadan, gündelik yaşama çabucak dönülebilinir ve işlemin sonucu anında görülür.

Kırışıklıklar cildin çok kuruması ve yaşla birlikte esnekliğini kaybetmesi sonucu oluşur. Eğer düzenli olarak iyi bir nemlendirici kullanırsanız kırışıkların oluşumunu geciktirebilirsiniz. Ayrıca güneş ışınlarından korunmak için bulutlu ya da bulutsuz havalarda dışarı çıktığınızda yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanmalısınız.

Siyah noktalar ve sivilcelerin oluşumunu ise hava kirliliği gibi çevresel faktörler ve aşırı yağın cilt gözeneklerini tıkaması tetikler. Cildi temiz tutmak yağı ve kiri temizleyip cildin nefes almasına olanak tanımak için önemlidir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa gece yatmadan önce ve sabah kalkınca günde en az 2 defa bu fazla yağı temizlemeniz gerekir.

Göz altları ve göz çevresinde bulunan deri çok ince olduğu için kırışmaya daha yatkındır.

Hydra Facıal aşamaları nelerdir?

Temizleme işlemi; cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir.

Leke, akne izi ve de gözenekli ciltlerde, tahrişe neden olmadan, kullanılan elmas başlıkları ile cildin üst tabaksında mikrodermabrazyonu sağlanıyor.

Hydrapeeling: vakum ile sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedür içinde yapılır.

Kuru cilt  ve ince kırışıklıklarda hyaluronik asit içeren, siyah ve beyaz nokta, genişlemiş gözenek ve  aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır.

Serum infüzyonu ile ciltteki soruna göre sivilcelere, lekelere veya kırışıklıklara uygun serumlar tatbik edilir.

Led Terapi ile sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler ve ayrıca ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildinizi sıkılaştırır.

Nemlendirme ile özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır.

Bakımdan sonra ince kırışıklıklarda bariz azalma gözlenir.

Bazen güneşten, bazen de aknelerden yüzün bazı bölgelerinde ten rengi, koyulaşabilir. Beyazlatıcı maskelerde ağartıcı özelliği bulunan limon, kullanılan malzemeler arasında ilk sırada geliyor. Çilek ve salatalıkta etkili beyazlatıcılar arasında yer alır.

İster profesyonel bir güzellik merkezinde, ister kendi kendinize yüz bakımı yapın, eğer beslenmenize özen göstermezseniz cildiniz hiç bir zaman istediğiniz güzel görünümüne kavuşmayacaktır. Cilt, saç ve tırnaklar için düzenli bakım ne kadar önemliyse gıdalar yoluyla aldığınız vitamin ve mineraller de o kadar önemlidir. Düzenli olarak taze meyve ve sebze tüketmek, bol bol su içmek cildinize doğal bir parlaklık verecek, kırışıklıkların oluşumunu geciktirecektir.

Cildinizin daha parlak, pürüzsüz, sağlıklı görünmesi sağlamak ve yaşlanmanın etkilerini geciktirmek için dikkat etmeniz gerekenler diğer şeyler ise; çay, kahve, alkol tüketimini sınırlandırmak, düzenli egzersizlerle toksinleri atmak, düzenli uyumak, sigara kullanmamak, aşırı yağlı ve hazır gıdalardan uzak durmak, güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi her zaman korumak.

Hydradermabrazyon tekniği; cilt temizleme ve yenileme, soyma ve nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Daha canlı, parlak, aydınlık, genç ve güzel cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydra Facial ile ciltteki kırışıklıkları, yüzeysel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde harika sonuçlar alınır.

Ciltteki problemlere göre her yaş grubuna tatbik edilebilir. Genellikle orta yaş ve üzerinde elastikiyet kaybına yönelik serumlar, gençlerde sivilce ve yağlanmaya karşı da serumlar ve led ışınları kullanılıyor.

Hydrafacial’in hiçbir yan etkisi yoktur. Haftada 1, 4 ile 6 seanslık bir kür ideal sayılır. Sonucun korunabilmesi için ayda bir seans yapılması önerilir.

SalonButik Güzellik Salonu