İğneli Epilasyon

iğneli epilasyon

İğneli Epilasyon

Etiketler : 

Kategori :Bakım Çeşitleri

iğneli epilasyon

İğneli Epilasyon yöntemi uzun zamandır uygulanan çok eski bir epilasyon yöntemidir. İnce, sarı ve beyaz kıllarda çok etkilidir.

İğneli epilasyon yöntemi, çok ustalık gerektiren ve muhakkak steril koşullarda uygulanması gereken bir işlem şeklidir.

Bu yöntem ile; cilde uyumlu ince ve yumuşak bir iğne ile kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylelikle kıl kökleri tahrip edilmek suretiyle kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı ise tüylerin çıkış süresi, rengi, yapısı ve yoğunluğuna göre belirlenir.

Bu yöntemde kullanılan iğneler mutlaka steril ve tek kullanımlık olmalıdır. İğne paralel bir şekilde tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir. İğneyi çıkarmadan önce akım kesilir ve kıl folikülü tahrip olmuş ise kıl kolaylıkla çıkar. Bu süreçte ciltte hafif kabarıklıklar  ya da  kızarıklıklar görülebilir. Bu yöntemde çok dikkatli çalışılmasına rağmen hafif şekilde kızarıklıklar normaldir.

Uykusuz, yorgun ve adet döneminde, grip gibi vücut direncinin çok az olduğu rahatsızlıklarda iğneli epilasyon çalışması yaptırılmamalıdır. Böyle zamanlarda vücut hassas olduğu için acı hissi oluşabilir.

Kulak, kaş ve göğüs etrafına uygulanmaz. Varisli hastalar, kalp pili kullananlara, ödem olanlara, şeker hastalarına, hamilelere ve aids hastalarına katiyyen uygulama yapılmaz.

İğneli Epilasyon Sonrası:

Epilasyon çalışmasını takip eden 24 saatlik zaman içinde cildin oksijen almasını engelleyen parfüm ve deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi gerekmektedir. Epilasyon uygulanmasından sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Bilhassa asit bazlı sabunlar hassas cilt olan kişilerde iritasyona ve alerjiye sebep olabilir.

Ayrıca epilasyon yapıldıktan sonraki takip eden 10 gün içerisinde kızgın güneş altında kesinlikle bronzlaşılmamalıdır.

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir.

İğneli Epilasyon yaptırmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Randevu alın.